zikr-i ask
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

zikr-i ask

Zikri Aşk İle Söyleyenler..

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Lütfen görevinizi yapın

YazarMesaj
kibar

kibar

Lütfen görevinizi yapın Empty
MesajKonu: Lütfen görevinizi yapın   Lütfen görevinizi yapın Icon_minitimeC.tesi Nis. 03, 2010 9:08 pm

Lütfen görevinizi yapın...03 Nisan 2010 Cumartesi
Ben bu işin peşini bırakmayacağım.

İnadına yazacağım.

Bu devletten para alan herkes görevini yapmak zorunda.

Mevcutlar ya görevini yapacak, yada gidecek. Yerlerine görevlerini layığı ile yapanlar gelecek.

Bu kadar vurdumduymazlı olmaz. .

Ey trafik polisleri Sizin göreviniz nedir. Devletin görev yapın diye size verdiği arabalarla dolaşmak arada sırada da “yol kenarına park etmiş araç şoförleri araçlarınızı park ettiğiniz yerden kaldırın” demek mi? Ya da bir kaza sonucunda kaza mahalline giderek rapor tutmak mı? Ya da vatandaşa düz otobanda pusu kurarak 102 km ile gitti diye ceza yazmak mı? Kaçın işin kolayına kaçın?

Bu kadar vurdumduymazlık olmaz!

Nasıl mı?

Bu akşam saatlerinde Cumhuriyet Mahallesi Tanjant Bulvar"nda akşam saat 20:00 sularında yürüyorum… Cudibey İlk Öğretim okulu az yukarısında, Tanjant bulvarında ki trafik ışıklarının tam önünde kaldırıma dikey park etmiş 2 araç. Öyle bir park etmişler ki, asla kaldırımdan devam etmeye imkan yok.

Bir ananın evladını, bir evladın anasını kaybedebileceği bir ortama asla sessiz kalamam diye düşünerek 155"i aradım. Tam o sırada yolun sağından geldiğini gördüğüm Trafik ekip otosunu görünce, Kırmızı ışıkta aracın durmasını da fırsat bilerek ekip otosuna yaklaştım ve araçta bulkunan Trafik Polisi"ne(!) “Şu araçlar kaldırımı dikey olarak kesmiş, insanlar anayola inmeden buradan nasıl çıkacak, lütfen ilgilenirimsiniz” dedim.

Ben aklımca vatandaşlık görevimi yerine getirdim, getirdim de dinleyen kim. Kimin umurunda. Yolun sağına park eden Trafik Polisi “Kaldırıma park etmiş şu, şu plakalı araçların şoförleri lütfen araçlarınızı park ettiğiniz yerden kaldırınız” anonsunu iki kez tekrarladı. Sonra ne mi yaptı? Yoluna devam etti.

Sadece üzüldüm. Halimize üzüldüm. Sorumsuzluğumuza üzüldüm.

Orada bir yaya, kaldırım araçlar tarafından gasp edildiği için ana yola inerek geçerken bir araç çarpması sonucu hayatını kaybetse. Hangi yüzle, hangi vicdanla gelerek rapor yazacağınızı düşündüm.

Sahi Trafik polisleri sizin işiniz ne?

Sadece ve sadece trafik lambalarının rahatlıkla yaptığı işi yapmak mı?

Lütfen görevinizi yapın
1 sayfadaki 1 sayfası