zikr-i ask
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

zikr-i ask

Zikri Aşk İle Söyleyenler..

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Hz.Allah ın kulunu sevmesinin işaretleri

4 posters
YazarMesaj
DuslerSokagi

DuslerSokagi

Hz.Allah ın kulunu sevmesinin işaretleri Empty
MesajKonu: Hz.Allah ın kulunu sevmesinin işaretleri   Hz.Allah ın kulunu sevmesinin işaretleri Icon_minitimeSalı Mart 30, 2010 10:37 am

HZ.Allah ın kulunu sevmesinin işaretleri
“Ey iman edenler, sizden kim dininden dönerse bilsin ki, Allah yakında öyle bir toplum getirecek ki, O onları sever, onlar da O’nu severler, mü’minlere karşı alçak gönüllü, Allah’tan gelen gerçekleri örtbas edenlere karşı onurlu ve şiddetlidirler. Allah yolunda cihad ederler, hiçbir kınayanın kınamasından korkmazlar. Bu Allah’ın bir lütfudur, onu dilediğine verir. Allah lütfunda sınırsız olup her şeyi bilendir.” (Maide: 5/54)

387. Ebû Hüreyre radıyAllahu anh’den rivayet edildiğine göre, Resûlullah sallAllahu aleyhi ve sellem, şöyle buyurdu:

“Allah Teâlâ şöyle buyurmuştur:“Her kim bir dostuma düşmanlık ederse, ben ona karşı harb ilân ederim. Kulum, kendisine emrettiğim farzlardan, bence daha sevimli herhangi bir şeyle bana yakınlık sağlayamaz. Kulum bana (farzlara ilâveten işlediği) nâfile ibadetlerle durmadan yaklaşır; nihâyet ben onu severim. Kulumu sevince de (âdeta) ben onun işiten kulağı, gören gözü, tutan eli ve yürüyen ayağı olurum. Benden ne isterse, onu mutlaka veririm, bana sığınırsa, onu korurum.” Buhârî, Rikak 38.

* Bir kul Allah’a olan farz görevlerine ek olarak nafileleri de yaparsa Allah’a yakınlık ve dostluk kazanır ve Allah o kulunu yardımsız bırakmaz. Bütün hayatını kapsayacak anlamında o kişinin adeta gören gözü işiten kulağı, tutan eli ve yürüyen ayağı olur. Böyle bir kimseye düşmanlık yapanlar Allah’ın düşmanlığıyla karşı karşıya kalırlar ve Allah sevdiklerini düşmanlarına karşı destekler ve korur.

RİYAZ-US SALİHİN
kibar

kibar

MesajKonu: Geri: Hz.Allah ın kulunu sevmesinin işaretleri   Hz.Allah ın kulunu sevmesinin işaretleri Icon_minitimeSalı Mart 30, 2010 10:46 am

Allah razı olsun düşler sokağı çok harika bir paylaşim ellerine sağlık
DuslerSokagi

DuslerSokagi

MesajKonu: Geri: Hz.Allah ın kulunu sevmesinin işaretleri   Hz.Allah ın kulunu sevmesinin işaretleri Icon_minitimeSalı Mart 30, 2010 10:49 am

Smile)))
akif karaca

akif karaca

MesajKonu: Geri: Hz.Allah ın kulunu sevmesinin işaretleri   Hz.Allah ın kulunu sevmesinin işaretleri Icon_minitimeSalı Nis. 13, 2010 8:54 pm

Allah hepimizi sevgili kullarından eylesin Amin
DuslerSokagi

DuslerSokagi

MesajKonu: Geri: Hz.Allah ın kulunu sevmesinin işaretleri   Hz.Allah ın kulunu sevmesinin işaretleri Icon_minitimePerş. Nis. 15, 2010 12:31 pm

Amin inş.
§iyahinci

§iyahinci

MesajKonu: Geri: Hz.Allah ın kulunu sevmesinin işaretleri   Hz.Allah ın kulunu sevmesinin işaretleri Icon_minitimePtsi Mayıs 17, 2010 1:09 pm

Rabbim bizide sevdiği kulları arasında eylesin inş.. Allah razı olsun..
DuslerSokagi

DuslerSokagi

MesajKonu: Geri: Hz.Allah ın kulunu sevmesinin işaretleri   Hz.Allah ın kulunu sevmesinin işaretleri Icon_minitimeSalı Mayıs 18, 2010 3:47 pm

Amin inş cümlemizden

Hz.Allah ın kulunu sevmesinin işaretleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Seyreyleyip yandım mahcemaline Allah Allah
» Allah cc..............
» Allah ve Biz
» Bu devir ve Allah
» ALLAH biliyor.... !!!!