zikr-i ask
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

zikr-i ask

Zikri Aşk İle Söyleyenler..

AnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Eğer Chelsea'de oynasaydım..."

YazarMesaj
kibar

kibar

Eğer Chelsea'de oynasaydım..." Empty
MesajKonu: Eğer Chelsea'de oynasaydım..."   Eğer Chelsea'de oynasaydım..." Icon_minitimeC.tesi Mart 27, 2010 4:51 pm

Beşiktaş'ın Brezilyalı yıldızı Bobo'dan çarpıcı açıklamalar! Genç yaşta Türkiye'ye gelen ve attığı gollerle Beşiktaş taraftarının gönlünde taht kurmayı başaran Bobo Bugün gazetesinden Ali Karaboğa'ya özel bir röportaj verdi.

Gol atamadığın zaman kendini nasıl hissediyorsun?

Benim işim takımımın kazanması için gol atmak. Bunu yaptığım zaman kendimi huzurlu hissediyorum. Aksi bir durumda ise inanın çok üzgün olmanın yanında mutsuzluğumu istemeden çevreme de yansıtıyorum. Bir forvet oyuncuyu attığı goller sevindirir.

Gecen sezona baktığımız zaman Beşiktaş bu yıl şampiyonluk yolunda daha arzusuz bir görünüm içinde. İki sezonu nasıl değerlendiriyorsun?

Buna katılmıyorum. Takım olarak iyi bir hava yakaladık. Belki dışarıdan bu farklı görülüyor. Şampiyonlukta emin adımlarla gidiyoruz. Tabii ki istemediğimiz bazı sonuçlar aldık. Ancak gecen sezon yaşadığımız mutluluğu bu yıl da yakalaçağımıza gönülden inanıyorum.

Bu sezon Beşiktaş’ın gol yollarında ki kısırlığı neye bağlıyorsun? Nihat, Holosko, Nobre ve Tabata gibi yıldızlar neden beklenen patlamayı yapamadı?

Herkes üstüne düşen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışıyor. Eğer ortada bir sorun varsa bu hepimizin. Yani bireysel olarak görmemek lazım. Evet çok pozisyona girmemize rağmen bunu neticeye çevirecek vuruşları yapamıyoruz. Bu da sıkıntı yaratıyor. Söylemiş olduğunuz isimlerin hepsi inanın çok çalışıyor. Hocamızda bu konuda morallen yanımızda oluyor. Kalan maçlarda daha iyisini yapmak için takım olarak çok çalışıyoruz..

Türkiye’ye geldiğinden bugüne kadar milli takıma seçilmedin. Kendini yeterli görüyor musun? Bunun sebebi sence nedir?

Milli takımda yer alan bütün oyuncaların tamamına yakın dev takımlarda forma giyiyor. Dunga’da kafasında kurduğu takımda olmadığımı düşünüyorum. Ancak ilerde ne olacağı belli olmaz. Bu değildir ki hiç milli takıma seçilmeyeceğim. Şans verilirse çıkıp bunu en iyi şekilde değerlendireceğim.

Milli takımda onayan oyuncuların büyük takımda olduğu için seçildiğini söylüyorsun. Ancak ülkemizde G.Saray’da forma giyen Elano ve F.Bahçe’nin kadrosunda olan Santos bu şansı seçiliyor?

Onlar Türkiye’ye gelmeden milli takımda zaten oynuyorlardı. Buraya gelmeleri bu durumu değiştirmedi. Ben oynayan arkadaşlarımın içinde milli takım formasın hak etmiyorum demiyorum. Bu yanlış anlaşılmasın. Dediğim gibi tercih Dunga’nın. Saygı göstermek lazım.

Burada şunu çıkardım. Yanlışım varsa düzelt. Bobo, bugün Beşiktaş’ta değil de Chelsea ve Real Madrid ve M.United gibi takımda forma giyiyordu. Dunga o zaman milli takıma çağırdı. Doğru mu?

(Önce yüzüme bakıp durdu ve kafasını onayladığını göstererek öne doğru salladı.) Evet… Bu
söylemiş olduğunuz kulüplerde yer alsaydım o zaman daha gözde olur ve milli takımda oynama şansım olurdu. Ancak Beşiktaş’ta olmaktan da mutluyum. Görmek isteyen böylede görür…

Futbol hayatını Beşiktaş’ta devam etmek ister misin? Milli Takıma gitmek için büyük bir takıma gitmek gibi bir düşüncen var mı?

-Şu an Beşiktaş’ta ayrılmayı düşünmüyorum. Burada da Şampiyonlar Ligi’nde mücadele ediyorum. Belki ileriki zamanlarda Şampiyonlar Ligi’nde final oynayacak bir ekipde de oynamak isterim. Bunu da zaman gösterir. Benim kafam da Beşiktaş’la başarılar yakalamak.

Brezilyalılar yıldızlara özellikle 30 yaşından sonra büyük performans kayıpları yaşıyor. Bu Brezilyalılar’ın bünyesinden dolayı mı oluyor?

-Avrupa’ya baktığınız birçok oyuncu uzun süre futbol oynayabiliyor. Ben dahil olmak üzere birçok Brezilyalı oyuncunun çocukluğu yokluklarla geçmiştir. Fakirlikten gelen biz oyuncuların beslenmesi de zayıf oluyor. Bir de 20 yaşında bir yükleme yapıldığında belirli bir yaştan sonra bu bizlerde erken çöküntüye neden oluyor…

Beşiktaş’a geldiğinden bugüne kendisini üzen hangi maç oldu?

-Sanırım 2006-07 sezonuydu. Antalyaspor ile deplasman da karşılaştık. Bu maçta takımım adına 3 gol atmıştım ama maç sonu inanın attığım gollerin sevincini yaşayamadım. 3-1 önde getirdiğimiz mücadele 4-4 berabere sonuçlanmıştı. Alınan 1 puana takım olarak çok ama çok üzüldük. Böyle bir maçın bir daha görmemek için dua ettim.

Güiza ile oynasaydın, Beşiktaş farkı olur muydu?

-Nerden bilebilirim ki. Bunun için öncelikle Güiza’nın Beşiktaş’ta oynaması gerekiyor. Bu nedenle bunu şu anda değerlendirmek yanlış olur.

Özelliklerini bildiğim için soruyorum.

-Tabii ki etkili olur. İspanya’da attığı gollerle kendisini ispatlamış bir oyuncu.

Son sorum ise Bursaspor’un şampiyon olur mu?

-(Yüzüme bakıp gülümsedi ve Türkçe olarak) 5 hafta sonra görüşürüz

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Dursunali Erzincanlı "İlk Yıldızlar" [Flash]
» "Takımımla iftihar ediyorum"
» "Şampiyon kim olursa olsun"
» Bir Cihan İmparatorluğu: "Osmanlı "
» "İnancımızı yansıtınca..."